CHAMPAGNE SALMON


Väiketootja Chaumuzy külakeses Champagne' maakonnas, Epernay ja Reimsi vahel, mida tuntakse ennekõike kui kolmest klassikalisest šampanjaviinamarjast – Pinot Noir, Chardonnay ja Meunier - vaieldamatuks viimati nimetatu eksperdiks.

Aga mitte ainult! Champagne Salmon kuulub ka väga erilisse viinamarjakasvatajate ja šampanjatootjate klubisse the Club Trésors de Champagne, mis ühendab 28't autentset viinamarjakasvatajat-šampanjatootjat, nn grower'it, kelle kuulumine klubisse otsutatakse rangelt nende toodete laitmatule kvaliteedile tuginedes. Champagne Salmon sai klubi liikmeks eeskätt tänu nende väga kvaliteetsetele aastakäigu šampanjadele.

Mis siis teeb selle maja ja selle tooted nii eriliseks ja ka hinnatuks? Ennekõike perekonna enda eriline lugu ja kirg kõige vastu, mida nad teevad. Salmoni šampanjamaja logoks on kuumaõhupall – punutud korviga küllalt habras, häid teadmisi ja oskusi sellega ümberkäimiseks nõudev lennuvahend, mis sümboliseerib maja ajalugu, mida on Chaumuzy's tänaseks kirjutanud juba kolm põlvkonda. Kuumaõhupalliga Champagne'i maakonna kohal lendamine, nagu Salmon'i perekonnale meeldib, seob neid endi sõnul selle piirkonna terroir'ga. Perekonna kirg õhupallireiside vastu on sama suur kui see, mida nad näitavad üles neile kuuluvatel viinamarjapõldudel töötades ning neile ainuomast šampanjat valmistades.

Viinamarjaistandustes sündinud Michel Salmon, kellest kõik selles šampanjaperekonnas alguse sai, ning kes andis majale ka oma nime, on täna eelkõige perekonna teadmiste ja oskusteabe kandja ning edastaja. 1958. aastal tootis ta oma esimesed 500 pudelit šampanjat. Täna on ta heal meelel isiklikult kliente tervitamas ning oma maja nesteid pakkumas. Kui teil on aega, siis koos hurmavate lugudega.

Olivier Salmon liitus majaga 1980. aastatel ning on sellest alates hoidnud nn grower'ite (récoltant manipulant – šampanjatootja, kes toodab oma šampanjad üksnes enda põldudel kasvatatud viinamarjadest) traditsioone ning seda tänaseks juba enam kui 30 aasta jooksul.

Alexandre Salmon on tänane uue põlvkonna veinimeister, kelle suunata on maja tulevik, aga ka tänased turud. Meie suureks õnneks Mulligaleriis oli just tema see, kes tegi otsuse usaldada oma maja kõrgelt hinnatud tooted meie hoolega valitud portfelli.

Majale kuuluval kokku 10 hektari suurusel põllupinnal kuulub väärikas koht Meunier viinamarjale (seda on viinapuude koguarvust umbes 85%). Aja jooksul on maja omandanud ainulaadse kogemuse just selle valge viljalihaga punase viinamarjaga, mis pakub šampanjale ümarust ja puuviljasust, töötamiseks.

Täna kutsubki Champagne Salmon avastama ka meid seda neile nii olulist viinamarja, ka 100% Meunier' viinamarjast valmistatud aastakäigušampanjasid, mis on väga kvaliteetsed, intiimsed, isikupärased ja ilmestavad Salmon'i perekonna oskusteavet parimal moel. Samas töötab maja ka punaste šampanjaviinamarjade kuningaks peetava Pinot Noir ning valgete kuningannaks loetava Chardonnay marjaga. Avastamisrõõmu on Champagne Salmon veinimeistrite sulest pakkuda sestap küllaga.

parallax background

Vaata ja telli
Champagne Salmon tooteid